Українська
Академія
Педіатричних
Спеціальностей
 
Про що плачуть діти
Поставте запитання
Ірина Гордієнко
кандидат медичних наук, дитячий невролог, дитячий психіатр, сертифікований Бобат-лікар
Провідний фахівець МЦ "Нове дихання"
Доцент кафедри здоров'я людини, реабілітології і спеціальної психології ХНПУ ім.Г.С.Сковороди
Дитячий плач: погляд невролога
У сім'ї з'явилася дитина, а з нею - безліч питань.

Що робити, якщо малюк плаче? Дитина здригається уві сні, спить з відкритими очима - це норма? А ще у нього тремтить підборіддя і «біліє» носогубний трикутник - це ж патологія? І взагалі, якщо малюк плаче - значить, він «нервовий» і у нього проблеми з нервовою системою?

Для початку треба розібратися, що є плач в житті дитини? Плач - це не що інше, як одна з реакцій нервової системи на якийсь подразник. Крім того, на перших порах це один з небагатьох інструментів комунікації новонародженого малюка з навколишнім світом, і перш за все з мамою і татом. Батькам тільки здається, що дитина плаче просто так, а насправді в плачі зашифровано багато: від «я голодний; я мокрий; у мене болить живіт» до «мені не хочеться одному лежати в ліжечку». Трохи пізніше, коли батьки навчаться розрізняти емоційне забарвлення плачу і задовольняти потреби дитини і вирішувати його проблеми, плач стане не таким частим.

Але плач також може говорити про початок захворювання з боку будь-яких органів, перш за все, нервової системи. У малюків незріла нервова система, плюс вони щодня отримують величезну масу нової інформації і вражень - для них же все в світі нове і незнайоме! А їхні діти від цих вражень переутомляются не менш, ніж батьки від догляду за дитиною.

А ви знаєте, які симптоми свідчать про те, що дитині необхідна консультація невролога?
На які ознаки в першу чергу треба звертати увагу?
І як не пропустити той момент, коли звичайний сердитий плач перетворюється в прохання про допомогу?

На ці та багато інших питань в рамках вебінару УАПС «Про що плачуть діти?» відповість чудовий дитячий невролог, дитячий психіатр, сертифікований Бобат-лікар Ірина Гордієнко. Тому – не зволікайте, поставте запитання.
Використовуйте можливість отримати кваліфіковану консультацію он-лайн!
PedSMART Online, в суботу о 10:00
Поставте запитання
Реєстрація на вебінар